Чорнобиль “у кишені”

Відтепер Чорнобильську зону відчуження можна відвідати не встаючи з дивану. За підтримки Українського культурного фонду створено застосунок, який дозволить користувачу відправитись у віртуальний тур зоною відчуження. Запустили його спеціально до 35-ої річниці аварії на ЧАЕС.

Віртуальний гід з AR-технологією містить новини Чорнобиля, фото, відео та 3D-моделі туристичних об’єктів у зоні відчуження з описами до кожного з них, дані про рівень забруднення території у 1986 році та сьогодні, розсекречені документи з архівів КДБ,  спростування поширених міфів, а що головне, користувач може здійснити «прогулянку» зоною відчуження не виходячи з дому.

«У застосунку десь 150 матеріалів — це така собі Вікіпедія про Чорнобиль у кишені. Він буде корисний для тих, хто не має можливості потрапити сюди особисто.  Тут є аудіогіди, панорами 360, 3d-моделі, елементи доповненої реальності — коли можна буде просканувати якийсь об’єкт і поставити його собі, умовно кажучи, на стіл», – розповідає один із авторів Chornobyl App, Валерій Коршунов.

Застосунок вже доступний для скачування у Apple Store та Play Market англійською і українською мовами.

 

Редакція вебсайту Uatom.org