Гендиректор МАГАТЕ вперше за 12 років приїде в Україну

Генеральний директор МАГАТЕ Рафаель Мар’яно Гроссі вперше за 12 років відвідає Україну. Він візьме участь в першому засіданні Асамблеї нових вкладників, запланованому на 27 квітня.

Генеральний директор МАГАТЕ Рафаель Мар’яно Гроссі

Як передає кореспондент Укрінформу, про це заявив перший заступник міністра охорони навколишнього середовища і природних ресурсів Богдан Боруховський під час робочого візиту в Зону відчуження з нагоди 35-ї річниці аварії на ЧАЕС.

“Дуже важливий момент — вперше за 12 років до нас приїжджає генеральний директор МАГАТЕ. Він виступить зі вступним словом на асамблеї (вкладників — ред.). Це ще один сигнал міжнародного співтовариства, що вони поруч з нами, і вони з першого дня, фактично підтримуючи нас, продовжують це робити і далі”, — зазначив Бураховскій.

Асамблея нових вкладників повинна вирішити питання укладення нової угоди між Україною та світовим співтовариством щодо надання допомоги в боротьбі з наслідками Чорнобильської катастрофи.

За словами чиновника, очікується, що крім участі в “Асамблеї вкладників” генеральний директор МАГАТЕ також відвідає нові об’єкти інфраструктури поводження з радіоактивними відходами – Новий безпечний конфайнмент і Сховище відпрацьованого ядерного палива сухого типу (СВЯП-2).

Нагадаємо, Асамблея нових вкладників виникла на заміну Асамблеї донорів Чорнобильського фонду «Укриття», до якої належало 45 країні, які зробили внески на будівництво Нового безпечного конфайнменту над зруйнованим 4-м енергоблоком ЧАЕС. Її фінальне засідання відбулося в Києві 9 липня 2019 року. НБК ввели в промислову експлуатацію у 2020-му.

Укрінформ.