“Росатом” зняли з тендеру на будівництво енергоблока чеської АЕС

Влада Чехії не допустить “Росатом” до тендеру на будівництво енергоблоку АЕС “Дуковани”. Відповідну резолюцію ухвалив одноголосно уряд Чеської Республіки. Про це, повідомляють “Букви” та Громадське.

Зі слів міністра промисловості та торгівлі Гавлічека російська державна корпорація не зможе брати участь у тенедрі як субпідрядник.

“Ми чітко даємо зрозуміти, що розглядаємо трьох прийнятних постачальників ядерних технологій. Окрім цього, це вказується у тендерному досьє, де чітко зазначається, що постачальником критично важливих ядерних технологій може бути лише суб’єкт з Європейського Союзу або країни НАТО. Наразі можемо сказати, що неможливо, щоб «Росатом» став соратником будь-якого з кандидатів у межах консорціуму”, — заявив Гавлічек.

Він зазначив, що претендентами на будівництво енергоблока залишаться французька EDF, американська Westinghouse і корейський KHNP.

Нагадаємо, проєкт спорудження нового енергоблока на АЕС “Дуковани” був запущений рішенням уряду Чехії в червні 2019 року й розрахований на підключення до енергомережі в 2036 році. Новий енергоблок має замінити один із чотирьох діючих, які були споруджені в 1985—1987 роках. Решта будуть працювати до 2045—2047 років. АЕС “Дуковани” забезпечує 20% споживання електроенергії в країні. Усі діючі енергоблоки оснащені реакторними установками типу ВВЕР-440 В-213.

На початку 2018 року наміри взяти участь у тендері на будівництво енергоблока оголошували американська компанія Westinghouse, російська державна корпорація “Росатом”, китайська China General Nuclear Power, французька EDF, південнокорейська KHNP, а також спільне французько-японське підприємство Mitsubishi Atmea.

Як відомо, 17 квітня влада Чехії прийняла рішення вислати з країни 18 російських дипломатів, яких ідентифікувала як співробітників російської розвідки, пов’язаними з вибухом на складі боєприпасів у м. Врбетіце у 2014 році.

За матеріалами “Буков” та Громадського.