“Ті, хто не залишив варту”: літературно-експертні вечори до 35-ї річниці аварії на ЧАЕС

До 35-річниці з дня аварії на Чорнобильській АЕС Державний науково-технічний центр з ядерної та радіаційної безпеки долучається проведе 20-21 квітня літературно-експертні вечори “Ті, хто не залишив варту”. Їх гостями будуть науковці, інженери, медики – люди, котрі добру частину свого життя присвятили питанням Чорнобиля та ліквідації наслідків трагедії, яка трапилась 26 квітня 1986 року.

Без художніх домислів та романтизму організатори відкриють завісу історії, поглянуть на події, починаючи від будівництва АЕС до сьогодення. Говоритимуть про те, чому було обрано реактор типу РБМК та як будувалася електростанція, про ядерну та радіаційну безпеку радянського часу, про причини аварії та про тих, на кого поклали усю відповідальність за катастрофу.

Деталі подій із перших вуст від спеціальних гостей: головний інженер ЧАЕС Микола Штейнберг, заступник головного інженера Чорнобильської АЕС Георгій Копчинський, старшим інженер управління блока №4 Борис Столярчук, керівник об’єкта “Укриття” (19952002) Валентин Купний, заступник начальника медичної частини МСЧ-126 Прип’яті Володимир Печериця, заступник начальника зміни реакторного цеху В’ячеслав Орлов, старший інженер з експлуатації реакторного цеху № 1 на першій черзі ЧАЕС Аркадій Усков, 6-й міністр енергетики України та 13-й міністр палива та енергетики України Іван Плачков, начальник ядерно-фізичної лабораторії ЧАЕС Анатолій Крят.

“Сьогодні, у час перенасичення інформацією, маємо виокремити істину від домислів та чуток, а тому формат літературно-експертних вечорів – це інструмент для розкриття істини – тільки реальні учасники подій та факти”, – розповідають у пресслужбі ДНТЦ ЯРБ.

Тож, 20 та 21 квітня підключайтеся до онлайн-трансляцій на YouTube-каналі ДЦНТ ЯРБ. Старт 20 квітня о 17:00. 

           

За інформацією ДНТЦ ЯРБ