Іран почав збагачення урану до 60%

17 квітня Іран почав збагачувати уран до 60%.  Процес відбувається в двох каскадах центрифуг ІР-4 та ІР-4 заводу в місті Натанз з відома МАГАТЕ, яке Іран попередив про свої наміри.

“Агентство сьогодні (17 квітня – ред.) підтвердило, що Іран почав виробництво UF6 збагаченого до рівня 60% шляхом завантаження UF6 збагаченого до 5% у два каскади центрифуг ІР-4 та ІР-6 на дослідно-конструкторських лініях”, — сказав представник Ірану в МАГАТЕ Казем Гарібабаді.   

Представник Ірану в МАГАТЕ Казем Гарібабаді. Фото: Постійне представництво Ірану при офісі ООН у Відні

До того Гарібабаді 13 квітня поінформував МАГАТЕ, що Іран почне збагачення урану до 60%, що, за його словами, покращить “кількість і якість” радіофармацевтичних препаратів, які виробляє Організація з атомної енергетики Ірану (АЕОІ). Цей крок є відповіддю на нещодавній інцидент на заводі Натаз, який голова АЕОІ Алі Акбар Салехі назвав “диверсійним актом”.

Уряди Франції, Німеччини та Великої Британії висловили 14 квітня “серйозне занепокоєння” щодо намірів Ірану збагачувати до 60%, а президент США Джо Байден 16 квітня сказав, що це рішення не було “взагалі корисним” та суперечило Спільному всеохопному плану дій (СВПД). “Проте ми, все ж таки, задоволені, що Іран продовжує вести… прямі переговори з нами й нашими партнерами про те, як ми рухаємося вперед і що необхідно, щоб повернутися до [СВПД]”, — сказав він.

World Nuclear News.