Держатомрегулювання схвалило звіт про аналіз безпеки СВЯП-2

Колегія Держатомрегулювання 22 квітня розглянула результати державної експертизи з ядерної та радіаційної безпеки остаточного звіту з аналізу безпеки СВЯП-2. У результаті рішення про підготовку до видачі ліцензії ДСП “Чорнобильська АЕС” на експлуатацію сховища ухвалили одноголосно. 

Сховище відпрацьованого ядерного палива сухого типу, – зазначив Голова Держатомрегулювання – Головний державний інспектор з ядерної та радіаційної безпеки України Григорій Плачков, – призначене для прийому, підготовки до зберігання і безпосередньо довгострокового зберігання (протягом 100 років) усього відпрацьованого ядерного палива накопиченого протягом експлуатації Чорнобильської АЕС. Питання важливе, і так символічно, що розглядаємо його у пам’ятні дні 35-роковин з аварій на ЧАЕС. 

Учасники Колегії заслухали інформацію щодо “Висновка державної експертизи ядерної та радіаційної безпеки документа ДСП “Чорнобильська АЕС” “Сухое хранилище отработавшего ядерного топлива (ХОЯТ-2). Окончательный отчет по анализу безопасности” HI-2210110, ред.1″.

 

“За результатами обговорення, Держатомрегулювання пропонує схвалити висновок державної експертизи ядерної та радіаційної безпеки документа ДСП “Чорнобильська АЕС” “Сухе сховище відпрацьованого ядерного палива. Остаточний звіт з аналізу безпеки”. Доручити департаменту з питань безпеки ядерних установок організацію видачі ДСП “ЧАЕС” ліцензії Держатомрегулювання на право провадження діяльності на етапі життєвого циклу “експлуатація ядерної установки СВЯП-2″, – сказав Григорій Плачков.

Питання видачі ліцензії Держатомрегулювання заплановане до розгляду Ліцензійною Комісією Держатомрегулювання 23 квітня.

Нагадаємо, СВЯП-2 є проміжним сховищем, яке призначене довгострокового зберігання всього відпрацьованого ядерного палива ЧАЕС. У складі СВЯП-2 є установка з підготовки відпрацьованого ядерного палива до зберігання та зона його безпосереднього зберігання.

Введення СВЯП-2 в експлуатацію відбувалося з  10 вересня по 17 грудня 2020 року в рамках окремого дозволу Держатомрегулювання. “Гарячі випробування”, для яких перемістили справжнє ВЯП зі СВЯП-1 “мокрого типу”, були проведені успішно.

За матеріалами Держатомрегулювання, “Української енергетики”.