Мультимедійну виставку “Чорнобиль. Подорож” відкриють на ВДНГ до 35-ї річниці аварії на ЧАЕС

Офіс Президента, Державне агентство України з управління зоною відчуження, міністерства захисту довкілля та природних ресурсів та — культури та інформаційної політики запрошують у “Чорнобиль. Подорож”. Мультимедійна виставка до 35-ї річниці Чорнобильської катастрофи поділена на сім смислових блоків, які розкриють свій зміст за допомогою фото, відео та віртуальної реальності.

Архівні фото й відео розкажуть про саму аварію на ЧАЕС та про її світовий контекст. Їх доповнюватимуть історії очевидців і людей, чиї долі пов’язані з подіями 26 квітня 1986 року та ліквідацією наслідків аварії. Один із тематичних блоків буде присвячений діалогу щодо подальшої долі Чорнобильської зони.

Мистецькими засобами виставки будуть: роботи визначної української художниці Марії Примаченко та світових митців, присвячені Чорнобилю, відео зіркової групи Pink Floyd Marooned, зняте в Прип’яті. Відвідувачі виставки матимуть можливість побувати в самій зоні відчуження за допомогою технології віртуальної реальності, зокрема — на власні очі побачити, як накривали 4-й енергоблок аркою Нового безпечного конфайнменту. А також — також записати свої спогади, думки та переживання у відео- або аудіо форматі.

Після завершення “Чорнобиль. Подорожі” в павільйоні №1 ВДНГ в Києві її вміст викладуть на цифрову платформу, яка продовжить збирати пам’ять та рефлексії про Чорнобильську аварію.

“За 35 років проведена колосальна робота зі збереження Чорнобиля та забезпечення його основної, бар’єрної, функції, — говорить радниця міністра захисту довкілля з питань розвитку зони відчуження Лала Тарапакіна. — Її виконали підприємства, які працюють у зоні відчуження, туроператори, громадські об’єднання, ліквідатори, працівники культури, що роками збирали історії та артефакти. Місія Чорнобиля — стати територією відродження, екології, просвітництва і пам’яті. За ініціативою президента Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України разом із ДАЗВ починає ревіталізацію Чорнобиля. Виставка “Чорнобиль. Подорож” — наш перший публічний крок. Її мета деміфологізувати Чорнобиль, долучити експертів і широку аудиторію до обговорення майбутнього території та, звісно, ще раз вклонитися усім ліквідаторам, які ціною життя та здоров’я рятували Україну та весь світ”.

Концепцію проєкту розробила й реалізувала агенція Gres Todorchuk. Куратором став Павло Гудімов, архітектором — Слава Балбек, науковим керівником — Олег Насвіт.

26 квітня відбудеться попереднє відкриття виставки для генерального директора МАГАТЕ Рафаеля Гроссі, президента України та преси. Для відвідувачів “Чорнобиль. Подорож” відкриють після скасування жорсткого карантину. Вхід на виставку безкоштовний з дотриманням усіх заходів безпеки, рекомендованих МОЗ.

ДАЗВ.