На пакистанській АЕС “Карачі” завершилися “холодні” випробування 3-го блоку

20 квітня завершилися “холодні” випробування 3-го енергоблока АЕС “Карачі”, провінція Сінд у Пакистані. Про це оголосила Китайська національна ядерна корпорація (CNNC), яка будувала енергоблок.

3 і 4 блоки АЕС “Карачі”. Фото: CNNC

Завершення випробувань відбувалося під наглядом Управління ядерного регулювання Пакистану та Пакистанської комісії з атомної енергії.

За словами CNNC, успішне виконання “холодних” випробувань означає, що головні роботи зі спорудження ядерного острова завершені, і енергоблок вийшов на етап введення в експлуатацію. Далі будуть “гарячі” випробування, завантаження палива і, врешті-решт, під’єднання до енергосистеми й виробництво енергії.

Енергоблоки “Карачі-2” і “Карачі-3” збудовані за угодою між Китайською національною ядерною корпорацією й пакистанською комісією з атомної енергії на суму 9 млрд доларів США, підписаною у 2013 році. На блоках встановлено реактор Hualong One китайської розробки. Другий блок почали будувати у 2015 році, а третій – у 2016-му. Внутрішнє устаткування на блоці № 2 завершили встановлювати у січні 2019 року, а на блоці № 3 – у квітні 2020-го. 18 березня 2021 року “Карачі-2” під’єднали до енергосистеми.

World Nuclear News.