Мистецьку пам’ятну акцію Chornobyl.35 провели в Прип’яті

Акцію Chornobyl.35 пам’яті 35-х роковин катастрофи на ЧАЕС провели в Прип’яті в ніч із 25 на 26 квітня. Вшанування відбулося у формі мистецького заходу за участі свідків аварії, музикантів, художників, поетів і духовенства.

Головний організатор і режисер-постановник акції Олександр Сирота, який є колишнім жителем Прип’яті та головою Громадської ради при Держагентстві з управління Зоною відчуження так описав мету дійства:

«Вже кілька років поспіль ми збираємося у м. Прип’ять в ніч проти 26 квітня, щоби вшанувати пам`ять тих, хто віддав свої життя та здоров`я, покинув рідний дім та все, що було йому дорогим, через аварію на Чорнобильській АЕС».

Фотограф Денис Копилов презентував свою фотовиставку – проєкт «Чорнобиль.Ковчег», центральною ідеєю якого є «заселення» зони відчуження зафіксованими на плівку тваринами з усіх куточків світу..

Автор фотографій Денис Копилов розповідає журналістам про сутність і особливості свого фотопроєкту «Чорнобиль.Ковчег» під час акції до 35-х роковин катастрофи на ЧАЕС, 26 квітня 2021 року Фото: Олександр Хоменко / hromadsk

Учасники музично-поетичного проєкту «Евтерпа» зачитали вірші відомих «чорнобильських» авторів та власні твори. Акомпанементом була музична імпровізація, виконана на віртуальному інструменті PRIPYAT Pianos, який відтворює в записі покинуті в Прип’яті фортепіано (композитор –  Володимир Савін).

О 1 годині 23 хвилини 26 квітня – в момент, коли 35 років тому стався вибух на 4-му енергоблоці Чорнобильської АЕС – учасники акції запалили 35 свічок, відповідно до кількості років після катастрофи.

35 свічок, запалених на центральній площі міста Прип’ять у день 35-х роковин катастрофи, 26 квітня 2021 року Фото: Олександр Хоменко / hromadske

На завершення Івано-Франківський національний академічний драматичний театр ім. Івана Франка показав на центральній      площі Прип’яті виставу «Нація» за романом Марії Матіос.

Вистава «Нація» за однойменним романом Марії Матіос, зіграна на центральній площі Прип’яті акторами Івано-Франківського національного академічного театру ім. Івана Франка, 26 квітня 2021 року Фото: Олександр Хоменко / hromadske

Лейтмотивом цієї частини акції стала самотність, яку, за словами організаторів, завжди відчуватимуть люди, які були змушені покинути свої домівки.

Більше фото:

Організатори події: МГО «Центр «Прип’ять.com» (Олександр Сирота), Івано-Франківський національний академічний драматичний театр ім. Івана Франка, Арт-проєкт «Артефакт», музично-поетичний проєкт «Евтерпа», LINZA Production, проєкт PRIPYAT Pianos (Володимир Савін), проєкт «Ковчег.Чорнобиль» (Денис Копилов).

Уперше акцію вшанування Чорнобильської катастрофи Центр «Прип’ять.com» провів у 2018 році.

За матерілами Громадського.