Держдеп США ініціював програму підтримки ММР

Державний департамент США оголосив про запуск програми «Фундаментальна інфраструктура для відповідального використання технології малих модульних реакторів» (Foundational Infrastructure for Responsible Use of Small Modular Reactor Technology (FIRST)). Як першу інвестицію департамент виділив 5, 3 мільйона доларів на підтримку проекту.

Програму представили під час Кліматичного саміту керівників, який організувала минулого тижня адміністрація президента Джозефа Байдена – віце-президента Камали Гарріс.

FIRST це програма розвитку потенціалу, призначена для поглиблення стратегічних зв’язків, підтримки інноваціями в енергетиці й стимулювання технічної співпраці з країнами-партнерами щодо безпечної й надійної ядерної енергетичної інфраструктури, – заявили в Державному департаменті. – Така співпраця включає підтримку розгортання вдосконалених ядерних технологій, в тому числі малих модульних реакторів (ММР), у спосіб, який узгоджується зі стадійним підходом Міжнародного агентства з атомної енергії щодо впровадження програму відповідального використання ядерної енергії”.  

На думку Держдепу, до переваг ММР належать: “нижча вартість, можливість масштабування, гнучкість та здатність доповнювати інші джерела чистої енергії, як от вітрову та сонячну”; опріснення води; можливість заміни вугілля в енергоємних виробничих процесах і виробництво водню для декарбонізації транспорту й інших галузей.

Також у міністерстві наголосили, що програма FIRST  зміцнить стосунки США з міжнародними партнерами, зокрема й через контакти урядів, промисловості, національних лабораторій.

World Nuclear News.