План виведення з експлуатації АЕС “Фукусіма Даїні” погодив регулятор

Японський ядерний регулятор погодив план виводу з експлуатації АЕС “Фукусіма Даїні”. Вона розташована на відстані 11 км від аварійної АЕС “Фукусіма Дайїчі”.

“Фукусіма-Даїні” входить до Токійської електроенергетичної компанії (Tepco) і складається з чотирьох енергоблоків з реакторами з киплячою водою, які були введені в експлуатацію впродовж 1982—1987 років. Землетрус і цунамі березня 2011 року, які зруйнували сусідню “Фукусіму-Даїчі” не зачепили станцію, хоча на ній теж трапилася надзвичайна подій. Відтоді чотири реактори перебували в стані холодної зупинки.

АЕС “Фукусіма-Даїні”. Фото: Tepco

Про наміри вивести АЕС “Фукусіма-Даїні” з експлуатації разом із “Фукусіма-Дайїчі” Tepco оголосила у 2018 році. Офіційне рішення компанія оприлюднила у 2019 році.

Згідно з планом виведення з експлуатації, поданим до Управління ядерного регулювання в травні 2020 року, процес займе 44 роки. 22 роки піде на те, щоб вилучити 10000 паливних збірок з басейнів витримки й відправити на переробку. У планах Tepco побудувати сховище із сухими контейнерами, “щоб систематично продовжувати вилучення палива з басейну відпрацьованого палива”.

Виведення з експлуатації АЕС утворить близько 50 000 тонн радіоактивних відходів. Загальна вартість проекту без урахування вилучення паливних збірок, оцінюється в понад 2,5 мільярда доларів США.

“Під час виконання виведення з експлуатації АЕС “Фукусіма-Даїні” нашим найвищими пріоритетом буде гарантування безпеки й ми працюватимемо на забезпечення душевного спокою місцевого населення”, — запевнила енергетична компанія у відповідь на погодження її плану ядерним регулятором.

Рішення вивести з експлуатації станції “Даїні” та “Дайїчі” означає, що всі 10 реакторів у префектурі Фукусіма будуть ліквідовані.

World Nuclear News.