Криворізький студент створив точну модель ЧАЕС у грі “Майнкрафт”

Студент 5 курсу Дніпровського залізничного університету родом з Кривого Ругу Вадим Кравченко створив у грі “Майнкрафт” найточнішу на сьогодні реконструкцію Чорнобильської АЕС і міста Прип’яті. Роботу на цим проєктом він почав 8 років тому під впливом розповідей керівника шкільного гуртка, а також батьків.

Унікальність полягає в тому, що в цій моделі зведене все: і місто Прип’ять, і станція Яні, і АЕС та околиці, і 3 черга. Наразі вже готові: Прип’ять, склади ОРС, станція Янів, у процесі розробки нафтобаза, автотранспортне підприємство, ландшафт під очисні споруди, територія північніше проммайданчика за північною колією, північна сторона і частково південна проммайданчика. У процесі розробки – відкритий розподільчий пристрій станції, третя черга острова, готовий ландшафт ставка-охолоджувача та Семиходський міст.

“Основна концепція проєкту – це суто історична реконструкція. Ніяких вигадок – лише все, як було. Схожих моделей безліч, але ніхто так історично не підходив з точки зору ГОСТу та нормативної документації до будівництва станції”, – розповідає автор.

Джерелами для моделей стали фото та відео з Інтернету, зокрема офіційного сайту ДСП “ЧАЕС”, а також спеціалізована література, супутникові знімки й плани будівель. За словами Вадима, змоделювати місто Прип’ять було доволі легко, адже воно складається з типових багатоповерхівок. Значно важче йде робота з проммайданчиком станції: хоча самі об’єкти змоделювати не надто важко, та про них небагато матеріалу в Інтернеті.

Зараз команда проєкту складається з семи людей:

  • Вадим Кравченко – моделювання проммайданчика ЧАЕС.
  • Михайло Яшин – моделювання обладнання станції.
  • Микола Шилко – історичні консультації, постачання літератури, схем.
  • Михайло Решетко – допомога з текстурним планом.
  • Іван Амос – 3-Д моделі, промальовування ландшафту за супутниковими знімками.
  • Владислав Сайко – відкритий розподільчий пристрій-750 кВ, 330 кВ та 110 кВ.
  • Василь Котов – література й консультації.  

Окрім того цінні поради надали фахівці з ЧАЕС: Олексій Купний, Олександр Новіков, Василь Головцин.

“Велика мета – змоделювати повністю блочний щит управління: БЩУ-1, БЩУ-2, БЩУ-3 і за можливості, БЩУ-4, але  щоб моделі були повністю історично доcтовірними, — каже Вадим. — Щоб людина могла «зайти» на блочний щит управління й отримати уявлення, яке там обладнання і якого рівня спеціалісти повинні там перебувати, щоб  цим усім  керувати. Моя кінцева мета – щоб людина могла зайти в гру, переміститися на станцію, отримати повне уявлення яке було на станції життя і життя в 10-км зоні на 1990 рік…”.

Є й інші мотиви створення такої масштабної віртуальної моделі:

“Також метою було донести, що люди, причетні до аварії, на жаль, скоро почнуть нас покидати, і це безцінна історія почне нас покидати. Я б хотів звести цю історію принаймні в інтерактивному вигляді, щоб людина отримала враження. Життя закінчиться, але історія повинна жити вічно”.

За матеріалами ДСП ЧАЕС.