Почалася підготовка до впровадження палива “Вестінгауз” на РАЕС-2

Ядерне паливо компанії “Вестінгауз” для реакторів ВВЕР-440 Рівненської АЕС збираються ліцензувати в Україні. 10 червня відповідну угоду про розробку документації компанія підписала з НАЕК “Енергоатом”.

Ліцензійна документація – це умова Держатомрегулювання, щоб оператор зміг підготувати звіт з аналізу безпеки щодо надійності паливних збірок “Вестінгау” останнього покоління для використання на енергоблоці № 2 РАЕС. 

“Ми задоволені продовжувати підтримку нашого клієнта в реалізації стратегії диверсифікації ядерного палива. Цей процес – ключова передумова доставки й застосування палива, – каже віце-президент і керуючий директор у країнах Північної та Східної Європи Азіз Даг. – “Вестінгаузу” як провідна компанія в ядерній галузі має підтверджений досвід підтримки процесів ліцензування розробок свого палива по всьому світі”.

Нагадаємо, паливні збірки “Вестінгаузу” вже використовуються в шести реакторах АЕС України (три реактори – повністю завантажені, три – частково). Коли енергоблок № 3 (ВВЕР-1000) РАЕС буде в цьому році перезавантажений американським паливом, таких стане сім. Завантаження паливних збірок “Вестінгауз” у реактор ВВЕР-440 енергоблоку № 2 заплановане на 2024 рік. Запровадженням американського палива реалізується курс на диверсифікацію джерел ядерного палива для АЕС України та зменшення залежності від поставок палива з Росії.

Markets Insider.