Аргонська лабораторія США організувала курси для українських студентів

Студенти трьох вишів України в липні 2021 року проходять спеціалізоване онлайн-навчання у фахівців Аргонської національної лабораторії США. Заняття відбуваються на базі Державного науково-технічного центру з ядерної та радіаційної безпеки за організаційно-фінансової підтримки Міністерства енергетики та Державного департаменту США в рамках американо-українського короткострокового та довгострокового співробітництва у питаннях ядерної енергетики.

Навчальний курс присвячений ліцензуванню малих модульних реакторів, питанням їх безпеки й потенційному застосуванню їх в енергосистемі України. За місяць студентів ознайомлять із фізикою реакторів ММР, філософією дизайну ядерних реакторів у США, аспектами, пов’язаними з ліцензуванням та економічними питаннями малих модульних реакторів.

Лекції читають англійською мовою фахівці ДНТЦ ЯРБ, представники компаній Holtec, Western Services, а також українських компаній, задіяних у проєктах оцінки безпеки американських ММР. Отримані знання стануть у пригоді випускникам курсу в майбутньому, коли технології ММР будуть впроваджувати й в Україні.

Група учасників налічує 11 студентів третього й четвертого курсів КПІ ім. І. Сікорського, Львівської політехніки й Одеського національного політехнічного університету. Їх відбирали за результатами конкурсу англомовних есе. Практична складова передбачає відвідини Рівненської АЕС, яку організатори курсу розглядають як імовірний майданчик для розгортання ММР. А після захисту наукової роботи з теми вивченого матеріалу випускники матимуть можливість поїхати до США й стажуватися в самій Аргонській національній лабораторії.

Пресслужба ДНТЦ ЯРБ.