Паливо Westinghouse прибуло на РАЕС

Рівненська АЕС отримала ядерне паливо Westinghouse для своїх реакторів ВВЕР-440. 42 касети зараз проходять вхідний контроль фахівців РАЕС за участі представників компанії Westinghouse та Харківського фізико-технічного інституту.

Цей процес передбачає, за словами начальника лабораторії відділу ядерної безпеки РАЕС Віталія Шумика, розпакування контейнерів ISО, перевірку геометричних розмірів касет та повисотного розміщення тепловидільних збірок, огляд хвостовиків і головок касет й огляд на відсутність механічних пошкоджень та сторонніх предметів, а також переміщення нових касет до чохлів зберігання палива.

Ці паливні збірки планують завантажити в реактор 3-го енергоблоку РАЕС під час планово-попереджувального ремонту у 2020 році.

“Вони будуть експлуатуватися впродовж усієї паливної кампанії. Тобто щороку свіже паливо ТВЗ-WR буде поповнювати активну зону реактора енергоблока №3. Таким чином, за чотири роки вся активна зона реактора буде заповнена паливом Westinghouse, — пояснює заступник головного інженера РАЕС з ядерної та радіаційної безпеки Дмитро Галкін. — Тож з 2025 року енергоблок №3 РАЕС працюватиме цілком на американському ядерному паливі”.

Нагадаємо, в рамках реалізації Програми диверсифікації ядерного палива для реакторних установок ВВЕР-1000 на паливі Westinghouse працюють 6 із 15 українських атомних реакторів: енергоблоки №2 і №3 Южноукраїнської АЕС та 4 енергоблоки Запорізької АЕС.

Енергоатом.