КВ “Вектор” відпрацював приймання контейнерів із твердими РАВ РАЕС

Комплекс виробництв “Вектор” випробував обладнання та системи, важливі для безпеки під час зберігання радіоактивних відходів Рівненської АЕС, технологічної будівлі підготовки контейнерів. “Холодні випробування” тривали протягом 27 липня й передбачали відпрацювання етапів приймання контейнерів із солебітумним компаундом.

Контейнери зараз перебувають на майданчиках для тимчасового зберігання РАЕС й будуть перевезені для захоронення у сховищі КВ «Вектор». Випробування  — це важлива частина робіт з приймання, переробки та захоронення РАВ, що дозволить звільнити майданчики для зберігання РАВ Рівненської АЕС .

Участь у випробуваннях узяли представники Інспекції з ядерної та радіаційної безпеки в зоні відчуження, Державного науково-технічного центру з ядерної та радіаційної безпеки та ДСП “ЧАЕС”.

РАВ у вигляді солебітумного компаунду (СБК) утворилися внаслідок бітумування в контейнери сольового плаву, який, своєю чергою, утворився в результаті випарювання рідких РАВ, що накопичилися в процесі експлуатації енергоблоків РАЕС. З 2002 року на станції зберігається 739 контейнерів КРО-200 з СБК.

Процедура захоронення відбуватиметься за таким алгоритмом:

  • ВП “Рівненська АЕС” передає контейнери з СБК до ДСП “Центральне підприємство з поводження з радіоактивними відходами” для тимчасового збереження в будівлі №20 КВ “Вектор”;
  • ЦППРВ передає контейнери на переробку до ДСП “Чорнобильська АЕС”, де на Заводі переробки твердих РАВ їх іммобілізують цементуванням у контейнери КЗ-3 та проведуть характеризацію;
  • іммобілізовані у КЗ-3 контейнери ЧАЕС передає до Спеціально обладнаного приповерхневого сховища твердих радіоактивних відходів (СОПСТРВ) на КВ “Вектор” для захоронення.

Читайте також: РАЕС готує РАВ для захоронення в Чорнобильській зоні відчуження

За матеріалами ЦППРВ.