Фахівці з фізичного захисту АЕС отримали оновлений майданчик для тренувань

У Києві відкрили Багатофункціональний корпус ситуаційних вправ (КСВ) — тренувальний комплекс, де фахівці з фізичного захисту зможуть відпрацьовувати вирішення кризових ситуацій на об’єктах атомної промисловості.

КСВ, який функціонує при Національному центрі з фізичного захисту, обліку та контролю ядерного матеріалу ім. Джорджа Кузмича Інституту ядерних досліджень НАН, урочисто відкрили 3 серпня.

У події взяли участь керівництво Інституту ядерних досліджень, Національної академії наук, Держатомрегулювання, представники Київського політехнічного інституту, а також — Посольства США в Україні, адже корпус ситуаційних вправ розташований у будівлі, відремонтованій за підтримки Уряду США в рамках проєкту “Готовність України у сфері ядерної безпеки”.

Мета КСВ — наблизити  підготовку фахівців, які беруть участь у фізичному захисті ядерних об’єктів, до умов реальних кризових ситуацій. Ідеться про офіцерів Національної гвардії, Національної поліції, Держприкордонслужби, Антитерористичного центру при СБУ, ДСНС, фахівців “Об’єднання Радон” та інших організацій, які мають справу з радіоактивними матеріалами.

Тому КСВ та прилеглий до нього полігон імітують приміщення, територію та інженерно-технічні засоби (огорожу, КПП, сканери, відеоспостереження) ядерно- та радіаційно- небезпечних об’єктів.

Як це працює, учасники презентації мали змогу переконатися особисто. Прямо на їх очах спецпідрозділ Нацгвардії відпрацював звільнення блочного щита управління та інших виробничих приміщень умовної АЕС від терористів. Технічне оснащення КСВ дозволяло створити умови “повного занурення”: із шумом від роботи обладнання станції, задимленням та імітацією стрільби за допомогою системи “лазертег”.

Редакція вебсайту Uatom.org.