Кафе, автовокзал і 16-поверхівку в Прип’яті почнуть відновлювати 2022 року

Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України оголосило про реновацію трьох об’єктів м. Прип’яті в Чорнобильській зоні відчуження. Про це розповіла операційний директор проєктного офісу Ілона Шнейдер на презентації проєкту “Чорнобиль. Збереження”.

Почнуть реновацію з кафе “Прип’ять”, автовокзалу й 16-поверхового будинку. Цьогоріч планується розробити проєкт реновації цих об’єктів, а будівельні й ремонтні роботи – наступного року.

Головний експерт проєкту “Чорнобиль. Збереження” Олександр Сирота проводить презентацію на місці. Джерело: FB Lala Tarapakina

Реновація, зокрема, торкнеться відомих вітражів, яким славилася кав’ярня “Прип’ять”; на даху висотки планують облаштувати вертолітний майданчик, а також в одній із квартир – музей лейтенанта Володимира Правика, який командував першою пожежною бригадою, яка прибула на аварійну ЧАЕС.

Радник міністра захисту довкілля та керівник проєкту Лала Тарапакіна під час презентації. Джерело: FB Lala Tarapakina 

Також під реновацію підпадає КПП “Дитятки” — туристичні ворота зони відчуження. Проєкт його відновлення розроблять також цього року. Усього на реновацію об’єктів зони відчуження виділено 30 мільйонів грн. У майбутньому можуть залучити й кошти інвесторів.

Серед перспективних об’єктів реновації на 2022 рік: радіолокаційна станція “Дуга”, басейн “Лазурний”, готель “Полісся”, кінотеатр “Прометей”, палац культури “Енергетик” і річковий вокзал.

Проєкт “Чорнобиль. Збереження” став продовженням виставкового проєкту “Чорнобиль. Подорож” й має на меті консервацію всіх визначних об’єктів зони відчуження. Ініаціатор проєкту: Офіс Президента України.

Цензор.net.