ЦППРВ оголосило тендер на побудову сховища для українських ВАВ з Росії

Центральне підприємство з поводження з радіоактивними відходами оголосило тендер на будівництво проміжного сховища зберігання осклованих високоактивних відходів (ВАВ), які повертаються з Росії після переробки відпрацьованого ядерного палива з реакторів ВВЕР-440 українських АЕС. Відповідне оголошення опубліковане на сайті системи публічних закупівель Prozorro.

Складові робіт, які замовляє ЦППРВ: виготовлення робочої документації (стадія “Р”), науково-дослідні та дослідно-конструкторські роботи, поставка та монтаж обладнання. Передбачається, що об’єкт буде введений в експлуатацію в одну чергу без виділення пускових комплексів.

Сховище буде розраховане на зберігання 260 кубометрів осклованих ВАВ протягом 100 років.

Кінцевий строк подання тендерних пропозицій — 13 вересня. Аукціон запланований на 19 жовтня. Будівельні роботи, згідно з проєктом, повинні бути завершені до грудня 2023 року.

Нагадаємо, проект спорудження сховища для проміжного зберігання високоактивних осклованих радіоактивних відходів (РАВ), які повернуться з Російської Федерації, затвердили в травні 2020 року. Генеральний план проєкту передбачає, що сховище побудують на комплексі виробництв “Вектор” у зоні відчуження.

Укрінформ.