ДАЗВ та Єврокомісія почали розробку інфраструктури управління проєктами з поводження з РАВ

У серпні 2021 року почалися роботи зі створення надійної та стійкої інфраструктури для управління проєктами в межах Державної стратегії поводження з радіоактивними відходами. Цей масташбний проєкт з червня реалізується спільними зусиллями Державного агентства України з управління зоною відчуження (ДАЗВ) та Європейською комісією. Зокрема, близько 2 млн євро складає внесок  Інструменту ЄС зі співробітництва у сфері ядерної безпеки (ІСЯБ).

Реалізація проєкту запланована у дві фази.

Перша пілотна фаза, яка триватиме до літа 2024 року, залучить три організації – ДАЗВ, ДСП “Центральне підприємство з поводження з радіоактивними відходами” і ДСП “Об’єднання “Радон”. У межах другої фази передбачається поширення та впровадження результатів першої фази на ДСП “Чорнобильська АЕС” та ДСП “Екоцентр”, щоб створити повністю функціональну інфраструктуру з управління програмами та проєктами в усій структурі ДАЗВ та підпорядкованих йому організацій.

Роботи буде виконувати команда висококваліфікованих експертів зі значним досвідом управління проєктами з ядерної безпеки в Україні та в інших країнах. Консорціум на чолі з Чорнобильським інститутом досліджень і розвитку (Україна) у співпраці з іспанською компанією IDOM Consulting, Engineering, Architecture та українською компанією НТ-Інжиніринг тісно співпрацюватиме з експертами ДАЗВ, ДСП “Центральне підприємство з поводження з радіоактивними відходами” та ДСП “Об’єднання “Радон”. У навчанні персоналу підтримку надасть Українська асоціація управління проєктами, а слухачі, які успішно завершать курс, будуть сертифіковані Міжнародною асоціацією управління проєктами (ІРМА).

Реалізація цього проєкту є довгоочікуваною і дозволить підвищити інституційну спроможність як ДАЗВ, так і підпорядкованих йому підприємств. Ми переконані, що імплементація кращої міжнародної управлінської практики дозволить підвищити як нашу економічну ефективність, так і, що дуже важливо, рівень ядерної та радіаційноі безпеки“, – зазначив Андрій Пляцко, перший заступник голови ДАЗВ.

ЦППРВ.