ММР «ідеально підходять» для австралійського ринку, – запевняють у профільній Раді

Австралія обирає малі модульні реактори (ММР) для впровадження у зв’язку із переходом до декарбонізації. Розглядаються три найймовірніші проєкти – модулі компанії NuScale, BWRX-300 GE-Hitachi та Terrestrial Energy’s Integral Molten Salt Reactor.

Австралійська рада з видобутку корисних копалин днями представила для обговорення звіт, який містить огляд цих трьох, на думку представників органу, найдосконаліших конструкцій малих модульних реакторів.

«Навіть при вищих, ніж очікується, витратах на будівництво, ММР можуть бути найнижчим за вартістю джерелом електроенергії з нульовими викидами в Австралії 24/7», – запевняє голова Ради Таня Констебль.

Як зазначається у звіті, SMR є ідеальним варіантом для австралійського енергетичного ринку, зважаючи на їх підвищену безпеку та нижчу вартість порівняно з ядерними реакторами великої потужності. Крім того, модулі ММР мають таку саму потужність як існуючі генераторні установки у країні, а тому можуть легко замінити старіючі вугільні чи газові турбіни без необхідності додаткових інвестицій в мережу.

За інформацією World Nuclear News