Робот Спот від Boston Dynamics вчергове відвідав ЧАЕС

Команда Університету Бристоля (Велика Британія) вчергове відвідала Чорнобильську АЕС, де були проведені випробування роботизованих пристроїв для вимірювання радіаційної обстановки. Це вже четвертий візит у рамках Меморандуму про взаєморозуміння, підписаного на початку 2021 року між Університетом Бристоля та Інститутом проблем безпеки атомних електростанцій НАНУ. 

Цього разу британські науковці продемонстрували кілька роботизованих систем, оснащених новаторським зондувальним обладнанням, розробленим Університетом Бристоля у співпраці з дослідницькою групою Оксфордського інституту робототехніки в рамках проєкту RAIN.

За словами одного з інженерів Університету Бристоля Девіда Меґсон-Сміта, їхня команда має досвід співпраці із організаціями ядерної галузі Великої Британії, однак такі складні зовнішні умови, як на ЧАЕС, для них є унікальною можливістю перевірити свої розробки.

Одним з пристроїв, які використовують експерти Університету Бристоля, є всесвітньо відомий Спот — робот-пес, розроблений компанією Boston Dynamics.

Специфіка Спота полягає в тому, що він може пересуватися складними ландшафтами, переступати перешкоди, рухатися похилими поверхнями та сходами, а також ставати на ноги після перекидання. Наявність на «спині» робота спеціального майданчика для кріплення обладнання потенційно дає можливість використовувати його для дистанційної радіаційної розвідки.

Повернувшись до Великої Британії, новаторська дослідницька група проаналізує зібрані дані і надасть українській стороні раніше недоступні, детальні та точні карти з інформацією розподілу рівнів радіації навколо зруйнованого реактора.

За інформацією The University of Bristol