Візуалізація ребдерингу станції з Rolls-Royce SMR (Джерело: Rolls-Royce

Rolls-Royce працюватиме над перспективами впровадження ММР у Британії

Візуалізація ребдерингу станції з Rolls-Royce SMR (Джерело: Rolls-Royce

Візуалізація ребрендингу станції з Rolls-Royce SMR (Джерело: Rolls-Royce)

Великобританія підтримує розвиток атомної енергетики як шлях скорочення використання викопного палива, яке забруднює атмосферу та є чи не головною причиною глобальних кліматичних змін. Саме це разом із планами повністю відмовитися від використання викопного палива до 2035 року стало причиною підтримки урядом країни проекту із впровадження технології ММР.

Нещодавно урядом Великобританії було виділено 210 мільйонів фунтів стерлінгів інженерній групі Rolls-Royce, яка оголосила про створення нового консорціуму-Rolls-Royce SMR Limited. Загалом проєкт оцінюється у 455 мільйонів фунтів стерлінгів, окрім державного, передбачається також залучення приватного капіталу.

До складу консорціуму увійшли також Assystem, Atkins, BAM Nuttall, Jacobs, Laing O’Rourke, National Nuclear Laboratory, Nuclear Advanced Manufacturing Research Center (Nuclear AMRC) і TWI,. Функції консорціуму полягатимуть у розробці дизайну ММР, реалізації регуляторних процесів та вивченні перспектив впровадження даної технології на території країни.

«Програма ММР – це один із способів, яким Rolls-Royce задовольнить потребу Великобританії у  розробці інноваційних способів подолання глобальним кліматичним змінам», – сказав генеральний директор Rolls-Royce Уоррен Іст. – «З технологією Rolls-Royce SMR ми отримали рішення для отримання чистої енергії, яке може забезпечити конкурентоспроможне та масштабоване виробництво безвуглецевої електроенергії. Підприємство, після розгортання потужностей та налагодження експорту, зможе створити до 40 000 робочих місць».

Новостворений консорціум має на меті побудувати 16 ММР на базі невеликих водяних реакторів під тиском з потужністю 470 МВт.  Завершення першого блока заплановане на початок 2030-х років. Після спорудження електростанцій вони будуть передані в експлуатацію генеруючим організаціям.

За інформацією World Nuclear News