http://academicwritingkostiv.blogspot.com/2016/05/blog-post_15.html

Іонізуюче випромінювання може використовуватися для бездротової передачі цифрових даних

Команда інженерів з Ланкастерського університету у Великобританії у співпраці із науковцями Інституту Йожефа Стефана в Словенії здійснили успішну передачу інформації бездротовим способом з використанням ядерного випромінювання.

У якості радіоактивного елемента як джерела швидких нейтронів обрали каліфорній-252. Дослідники здійснили вимірювання рівня випромінювання і зафіксували результат, після чого закодували ряд символів у модуляцію нейтронного поля та передали дані на обчислювальну машину, де декодували їх в звичайний текст. Інформація була передана з високою точністю. Потім було двічі передано випадкове число, згенероване із застосуванням спеціального додатку. І в обох випадках точність повідомлення була абсолютною.

Учені висловлюють припущення, що їхня технологія може бути корисною там, де нема жодної можливості користуватися видами комунікації, які працюють із використанням електромагнітного випромінювання, як, наприклад, радіо чи мобільний зв’язок. Професор Малкольм Джойс з Ланкастерського університету вважає, що їхня робота демонструє широкий потенціал як альтернатива для бездротового зв’язку, а також те, що швидкі нейтрони мають перевагу перед звичайними електромагнітними хвилями, які значно послаблюються при передачі через деякі матеріали, зокрема, метали.

«Іноді у критичних для безпеки ситуаціях, наприклад, коли йдеться про збереження  цілісності захисної оболонки реактора, металевих склепінь тощо, може бути важливим збереження герметичності конструкції або зменшення кількості отворів для прокладання комунікаційних кабелів. Використання нейтронів для передачі інформації може запобігти потребі у отворах і, можливо, буде корисним тоді, коли є потреба у обмеженому доступі до інформації, наприклад, під час аварійно-рятувальних операцій» –  висловив припущення Малкольм Джойс.

За інформацією Phys.org