TAE Technologies заявляє, що може «утримувати плазму скільки необхідно»

Каліфорнійська компанія TAE Technologies, яка займається вивченням потенціалу термоядерної енергії, оголосила, що їхня установка Norman здатна витримувати дію високих температур, які утворюються під час злиття ядер.

У більшості відомих і передових термоядерних реакторів використовується тороїдальна камера – токамак, де плазма розігрівається й утримується магнітним полем, проте TAE Technologies використовують технологію, у основі якої лежить обернена магнітна конфігурація (FRC), за якою відбувається створення водневої плазми у вигляді обертового «кільця диму». Наразі установка FRC являє собою трубку завдовжки 30 метрів, оточену магнітами, датчиками й інжекторами прискорювача. Рух заряджених частинок і їх утримання в іонізованому стані забезпечується дією магнітного поля. За відсутності зовнішнього впливу кільце надшвидко розпадається, тому для надання плазмі стійкості і пришвидшення її обертання, по дотичній обертове кільце бомбардують пучками частинок.

Як заявляють у компанії, установка може утримувати плазму до 30 мілісекунд та нагрівати її до 60 мільйонів градусів за Цельсієм, що у 10 разів перевершує показники, отримані у попередніх експериментах кампанії.

TAE Technologies мають амбітні плани до 2025 року створити установку Copernicus, яка зможе розігрівати плазму до ста мільйонів градусів та утримувати її до кількох секунд, перейти на менш радіоактивне паливо на основі водню і бору та досягти температури в мільярди градусів.

За інформацією ecotechnica.com.ua