NASA відкрите до пропозицій зі створення місячного ядерного реактора

Від лідерів ядерної та космічної промисловості NASA чекає пропозицій щодо розробки ядерного реактора із застосуванням інноваційних технологій системи поверхневої енергії ядерного поділу для забезпечення електроенергією місій на Місяці. Передбачається, що проєкт має бути реалізовано до 2030 року.  

Для NASA важливо, щоб ядерний реактор, який планується збудувати на Землі, працював на низькозбагаченому урані. Він повинен поміщатися в циліндр діаметром 4 метри, довжиною 6 метрів у похідній стартовій комплектації і важити не більше 6 тонн. У ньому має бути передбачена можливість увімкнення та вимкнення без людського втручання.  

Система повинна працювати з борту місячного посадкового модуля або місяцехода, розташованого на космічній станції, переміщуватися з нього та транспортуватися до іншої ділянки на Місяці, де його робота продовжуватиметься. Система поверхневої енергії ядерного поділу повинна забезпечувати 40 кВт безперервної потужності. Для порівняння, стільки ж кіловат енергії необхідно для забезпечення електроенергією близько 30 домашніх господарств протягом 10 років.  

Пропозиції потрібно подати до 19 лютого 2022 року. Загальна максимальна вартість проєкту за укладеним індивідуальним договором – 5 млн доларів США.  

Проєкт фінансуватиметься Національним управлінням з аеронавтики і дослідження космічного простору (NASA) за підтримки Міністерства енергетики США та Національної лабораторії штату Айдахо та розвине дослідження проєкту Kilopower (закінчився у 2018 році). Відповідно, це стане стартом постійної діяльності базових таборів на Місяці та Марсі.  

За інформацією World Nuclear News