В Україні вперше успішно здійснили тотальне опромінення тіла

Лікарі клініки Кропивницького «TomoClinic» у співпраці з Київським центром трансплантації кісткового мозку 26 листопада 2021 вперше в Україні успішно здійснили надскладний процес тотального опромінення всього тіла. 

Тотальне опромінення тіла – це складова променевої терапії, яка є етапом підготовки до трансплантації кісткового мозку: уражений раком кістковий мозок повністю вбивають, а потім після ряду заходів проводять трансплантацію.  

Для здійснення цієї процедури фахівці «TomoClinic» застосували технологію IGRT, тобто лікування під візуальним контролем. Щоразу перед сеансом опромінення лікарі перевіряли положення пацієнта на процедурному столі, щоб створений план лікування відповідав стану пацієнта під час опромінення з точністю до міліметра. Це дозволило фахівцям не лише провести тотальне опромінення тіла, але й захистити нирки, легені та очі пацієнта. 

Тож відтепер пацієнти, які потребують трансплантації кісткового мозку, можуть пройти процедуру тотального опромінення тіла в України, хоча ще зовсім недавно подібне лікування було доступне лише закордоном. До речі, опромінення кісткового мозку і подальша трансплантація в Україні є безкоштовними, адже, відповідно до статті 5 Закону України «Про застосування трансплантації анатомічних матеріалів людині», державна політика у сфері застосування трансплантації та здійснення діяльності, пов’язаної з трансплантацією, спрямовується на забезпечення безоплатності надання медичної допомоги із застосуванням трансплантації; забезпечення безоплатності всіх видів медичної допомоги, спрямованої на збереження та/або відновлення здоров’я, для живого донора та особи, якій трансплантовано анатомічні матеріали. 

За даними «TomoClinic»