Перший у світі малий модульний реактор введено в експлуатацію

Високотемпературний газоохолоджуваний реактор HTR-PM було підключено до мережі китайською атомною електростанцією «Шідаовань» в провінції Шаньдун.

На АЕС встановлено два невеликі реактори, які приводять в рух турбіну потужністю 210 МВт. Ліцензію на експлуатацію видано Національним управлінням ядерної безпеки Китаю 20 серпня цього року, а вже у вересні номінальної потужності досягнув перший реактор, у листопаді – другий. 20 грудня підключили до мережі один із них, та поступово його виводять на повну потужність (рівень потужності не оголошується). Після проведення аналогічних випробувань буде введено в експлуатацію другий реактор. Запуск очікують усередині 2022 року.

У високотемпературних газоохолоджуваних реакторах HTR-PM використовуються сферичні тепловиділяючі елементи з керамічним покриттям. Паливом слугує низькозбагачений уран. Активна зона складається із 27 тисяч тепловиділяючих елементів, а теплоносієм є гелій.

За інформацією China Nuclear Energy, паливо має високий рівень безпеки та залишається неушкодженим та утримує радіоактивність навіть за екстремальних аварійних ситуацій.

Загалом на АЕС «Шідаовань» планують побудувати 18 блоків HTR-PM.

За інформацією World Nuclear News