5 млн євро на удосконалення підходів щодо ядерної безпеки

Україна отримає від ЄС 5 млн євро на удосконалення підходів щодо ядерної безпеки. Це стало відомо після підписання Угоди про фінансування Річної програми дій 2020 року щодо співробітництва у сфері ядерної безпеки між Урядом України та Європейською Комісією. 

Про створення проєкту за підримки ЄС, який сприятиме вдосконаленню безпечного поводження з радіоактивними відходами та відпрацьованим ядерним паливом в Україні, а також покращенню екологічній реабілітації колишніх ядерних об’єктів, заявила віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина.  

На реалізацію цієї програми загалом витратять 6,5 млн євро, з яких 5 млн євро надасть ЄС, а Україна – 1,5 млн євро. Ці кошти будуть спрямовані на розробку рекомендацій щодо можливих варіантів і технологічних рішень для управління пунктом захоронення радіоактивних відходів «Підлісний», а також поводження з відходами, які там містяться. Фінансування також сприятиме удосконаленню системи радіаційного моніторингу водних ресурсів у зоні відчуження. 

За інформацією Урядового порталу