USNC отримала ліцензію на використання нового методу 3D-друку деталей для ядерних реакторів

Американська компанія «Надбезпечна Ядерна Корпорація» (USNC) отримала ліцензію на використання нового методу 3D-друку деталей для ядерних реакторів, що був розроблений Окріджською Національною лабораторією Міністерства енергетики США.

Для друку деталей складних форм з вогнетривких матеріалів, стійких до екстремально високих температур та деградації, використовується струменевий друк за технологією адитивного виготовлення у поєднанні з хімічною інфільтрацією пари – процесом керамічної інженерії.

USNC використовуватиме цей метод, щоб посилити свою роль серед розробників ядерного обладнання.

Як матеріал USNC обрала стійкий до дії високих температур та випромінювання карбід кремнію. Треба зауважити також, що до появи цієї технології виготовлення запчастин для реактора з цього матеріалу було трудомістким і дорогим. Нова технологія дозволить зробити процес виробництва деталей реактора ефективнішим, простішим та дешевшим.

«Ця технологія ідеальна для виготовлення конструкцій та основних деталей вдосконалених ядерних реакторів USNC. Святий Ґрааль адитивних технологій – те, що, використовуючи геометрію, процес виробництва можна пришвидшити. Раніше, під час застосування звичайних методів створення деталей було складним», – зауважив виконавчий віцепрезидент USNC Курт Террані.

За інформацією World Nuclear News