Вперше на ядерному енергетичному реакторі буде вироблено радіоізотоп лютецій-177

Вперше на ядерному енергетичному реакторі «Bruce 7» буде встановлено систему для виробництва ізотопів лютецію-177. Медичний радіоізотоп лютецій-177 (Lu-177), який використовується для лікування таких видів раку, як нейроендокринні пухлини та рак передміхурової залози, буде виготовлений із застосуванням ітербієвих мішеней (ytterbium targets), опромінених у реакторі. 

Система виробництва ізотопів була розроблена компанією «Isogen» у партнерстві з «Kinectrics» та «Framatome» у рамках проєкту з вивчення виробництва лютецію-177 на реакторах Candu між компанією «Bruce Power», що займається генеруванням електроенергії, та ITG – дочірньою компанією радіофармацевтичної технологічної компанії ITM Isotopen Technologien München. 

Перший крок у виробництві  лютецію-177 – опромінення ітербієвих мішеней у системі виробництва ізотопів без додавання носія. Наразі заплановано введення в експлуатацію та підготовку до комерційного виробництва, яке розпочнеться після успішного завершення цих дій та подання нормативних документів. 

Система виробництва ізотопів вже встановлена на реакторі Candu – канадському важководному водо-водяному реакторі, який використовується для генерування електроенергії – і в майбутньому надасть можливість виробляти й інші медичні ізотопи. 

За інформацією World Nuclear News