Радіоактивні відходи зможуть переробляти для створення «алмазних» батарей

Вчені американського стартапу з розробки наноалмазних батарей NDB (Nano Diamond Battery) намагаються перетворити радіоактивні відходи на батереї. 

NDB – це вічна «зелена» батарея, що самозаряджається, виготовлена з ізотопів перероблених ядерних відходів у поєднанні з шарами наноалмазів у акумуляторній комірці. Надзвичайно хороша теплопровідність мікроскопічних алмазів спричиняє відведення тепла від радіоактивних ізотопів, тому процес вироблення електрики швидкий. 

NDB виробляє електроенергію, аналогічну отриманій від сонячних панелей, але використовує при цьому енергію радіоактивного розпаду, а не сонячне світло. Батарея NDB зазвичай складається з трьох основних компонентів: ізотопу, перетворювача та блоку зберігання. Унаслідок розпаду випромінювання ізотопу в перетворювачі змінюється на електричну енергію. Блок зберігання накопичує енергію для майбутнього використання. 

У 2020 році вчені оголосили, що у Ліверморській національній лабораторії ім. Е. Лоуренса та Кавендиській лабораторії Кембриджського університету завершилися два успішні випробування концепції (Proof of Concept) нової батареї. Перевірки були проведені під керівництвом професора Кембриджського університету Майкла Пеппера. У результаті досліджень акумулятор наноалмазної батареї досяг 40% швидкої зарядки. 

Також співробітники компанії NDB заявили про перших двох бета-клієнтів, зокрема компанію з виробництва продуктів та послуг щодо ядерного паливного циклу та компанію зі створення аерокосмічної, оборонної та захисної продукції. 

Запатентована універсальна батарея NDB, що самозаряджається, забезпечує заряд до 28 000 років автономної роботи. Наноалмазні батареї зможуть заряджати пристрої та машини будь-якого розміру, від літаків та ракет до електромобілів, слухових апаратів, смартфонів, датчиків тощо. 

У розробці знаходиться перший комерційний прототип батареї NDB. 

За інформацією прес-релізу NDB