У Норвегії встановлять симулятор ММР

Норвезький інститут енергетичних технологій та іспанська інженерна фірма «Tecnatom» уклали контракт з розробки та постачання симуляторів малих модульних реакторів (ММР). 

Вчені Норвезького інституту енергетичних технологій вже використовували інтегральний симулятор водо-водяного реактора, який компанія «Tecnatom» розробила і надала Міжнародному агентству з атомної енергії, але потім прийняли рішення про розробку власного спрощеного та налаштованого симулятора зі змінною кількістю блоків на основі типових конструкцій SMR. 

Наявність симулятора забезпечить вченим інституту можливість проводити дослідження, пов’язані з експлуатацією та моніторингом у блочному щиту управління кількох енергоблоків з високоавтоматизованими системами керування. Крім того, за допомогою симулятора можна розвивати дослідження з кібербезпеки. 

Новий симулятор дозволить в режимі реального часу моделювати все, що відбувається в кожному з вибраних блоків не тільки за звичайної експлуатації, а й у позаштатних та аварійних сценаріях, а також під час подій, які можуть статися на кількох блоках одночасно. 

Симулятор буде взаємодіяти з різними інтерфейсами управління та контролю та зможе передавати всі необхідні змінні у нові інтерфейсні системи для перевірки їх конструкції, а також інформацію про реакцію персоналу. 

За інформацією World Nuclear News