МАГАТЕ започатковує нову серію вебінарів щодо здійснення гарантій у 2022 році

Щоб покращити розуміння владою різних країн своїх зобов’язань щодо ядерних гарантій, підтримати ефективність їх здійснення та переконатися, що держави у всьому світі використовують ядерний матеріал для мирних цілей, МАГАТЕ започатковує серію інтерактивних вебінарів.

Під час вебінарів експерти МАГАТЕ обговорюватимуть різні теми, серед яких – забезпечення контролю над ядерними матеріалами на нових атомних електростанціях, дотримання зобов’язань щодо подання звітності відповідно до різних правових документів та зміцнення державних (ДСУК) або регіональних (РСУК) систем обліку та контролю за ядерними матеріалами.

Участь у вебінарах безкоштовна, а розпочнуться вони 15 лютого.

15 та 17 лютого – «Посилення ДСУК».

Що робить державну систему обліку та контролю за ядерними матеріалами ефективною? На вебінарі обговорять характеристики надійної інфраструктури державних гарантій та поділяться практичними порадами щодо вдосконалення ДСУК.

22 та 24 березня – «Зобов’язання щодо надання Додаткового протоколу».

На вебінарі продемонструють використання Додаткового протоколу ІІІ та розглянуть вимоги держав до звітності.

26 та 28 квітня – «Інформування про місце знаходження поза установками».

Що таке місце знаходження поза установками (МПУ)? Яким чином держава може визначити всі МПУ і забезпечити правильність і повноту отриманої від них інформації? На вебінарі розглянуть практичні стратегії інформування про МПУ.

17 та 19 травня – «Зобов’язання щодо надання звітності відповідно до Угоди про всеосяжні гарантії».

Які зобов’язання держав щодо надання звітності відповідно до Угоди про всеосяжні гарантії (УВГ)? Що зміниться, якщо Протокол про малі кількості (ПМК) буде анульований чи стане недіючим? На вебінарі ви дізнаєтеся про все, що потрібно для ефективного планування.

21 та 23 червня – «Впровадження гарантій на нові АЕС».

На вебінарі ви ознайомитесь із досвідом інших держав-членів та дізнаєтесь, як розвивати інфраструктуру держави та об’єкта.

12 та 14 липня – «Порівняння ДСУК та Консультативної служби з гарантій».

Які переваги запиту ДСУК МАГАТЕ та місії Консультативної служби з гарантій (ISSAS)? На вебінарі розглянуть керівні принципи/методологію оцінки ISSAS та обговорять шляхи їх самостійного застосування державами.

Для участі у вебінарах потрібна попередня реєстрація.

За інформацією МАГАТЕ