У повітрі на території України виявлено концентрацію радіоактивного цезію

Згідно з показниками ВП Рівненської АЕС ДП «НАЕК «Енергоатом» та Українського гідрометеорологічного інституту НАН України та ДСНС України, на території України в повітрі зафіксовано об’ємну активність радіоактивну цезію-137 (Cs137). Підвищення спостерігали з 18 по 22 березня 2022 року, спричинене пожежами у зоні відчуження ЧАЕС та зоні безумовного (обов’язкового) відселення.

Так, показники у Києві становили 10.1 мікроБк/м3, а на постах спостережень навколо ХАЕС та РАЕС – від 9.9 до 26.2 мікроБк/м3. Зафіксовані рівні не становлять загроз здоров’ю населення, оскільки є нижчими за встановлений Нормами радіаційної безпеки України допустимий рівень 800 міліБк/м3.

За інформацією УкрГМЦ ДСНС України, кількість пожеж на території зони відчуження ЧАЕС та зони безумовного (обов’язкового) відселення скоротилися, внаслідок чого очікується і зменшення рівня об’ємної радіоактивності продуктів горіння в атмосферному повітрі, що поширюються над територією України.

В.о. міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець також запевнив, що фіксована концентрація цезію в повітрі в тисячі разів нижча за гранично допустиму концентрацію, яка могла б загрожувати безпеці життєдіяльності людини.

За інформацією УкрГМЦ ДСНС України