23 держави-члени CERN призупинили діяльність із вченими та дослідницькими центрами рф та Білорусі

23 держави-члени Європейської організації з ядерних досліджень (CERN) продовжують засуджувати повномасштабне вторгнення рф в Україну за участі Республіки Білорусь. Так, на засіданні 25 березня було прийнято рішення призупинити участь вчених організації у всіх наукових комітетах установ, розташованих на території рф та Республіки Білорусь, і навпаки; а також призупинити та навіть відмінити заходи, організовані CERN спільно з установами, розташованими на території рф та Республіки Білорусь.

Також учасники засідання постановили припинити наукові контакти зі Об’єднаним інститутом ядерних досліджень (ОІЯД), що знаходиться у російському місті Дубна, та призупинити його статус спостерігача до подальшого повідомлення.

Рада CERN зазначає, що основні цінності Організації завжди базувалися на транскордонному науковому співробітництві як рушійній силі миру. Саме тому держави-члени CERN висловлюють солідарність українському народу та засуджують російську агресію, яка суперечить цінностям Організації.

Варто підкреслити, що вперше позачергове засідання у відповідь на російське вторгнення в Україну відбулося 8 березня, на якому було прийняте рішення про підтримку ініціатив зі сприяння українським вченим та українській науковій діяльності у галузі фізики елементарних частинок та призупинення статусу рф як спостерігача у CERN.

За інформацією прес-служби CERN