Фінляндія відмовила Росатому в ліцензії для АЕС Ханхіківі-1

22 березня 2022 року на засіданні парламенту Фінландії Міністр економіки Міка Лінтіля заявив, що після повномасштабного російського вторгнення в Україну видача ліцензії на будівництво атомної електростанції компанією Fennovoima, співвласником якої є російська енергетична компанія «Росатом», не можлива. У компанії Fennovoima також визнають, що російсько-український конфлікт зможе вплинути на проєкт Ханхіківі-1.

«У той час, коли у великої компанії є власник, який порушив усі норми міжнародного права, що стосуються атомної енергетики, який насильно заволодів іноземною атомною електростанцією, видати дозвіл такої компанії абсолютно неможливо», – Міка Лінтіля.

Зауважимо що компанія Fennovoima була заснована у 2007 році, якою володіють дві фінські компанії: Voimaosakeyhtiö SF з часткою 66% та RAOS Voima Oy (дочірня компанія «Росатом Енерго Інтернешнл») з часткою 34%.

Варто зазначити, атомна електростанція Ханхіківі-1 (Hanhikivi 1) – найбільший інвестиційний проєкт у Фінляндії. У 2013 році Fennovoima заключила контракт з дочірньою компанією «Росатом» RAOS Voima Oy про придбання атомної електростанції «під ключ», яка відповідала за проєктування, будівництво, монтаж та введення в експлуатацію АЕС. Подання заявки для отримання ліцензії на будівництво АЕС відбулося влітку 2015 року. Наприкінці 2021 року завершився етап розробки попереднього звіту з обґрунтування безпеки для АЕС «Ханхіківі-1», після чого мав би наступити етап з підготовки робочої документації.

За інформацією World Nuclear News