Чорнобиль звільнений… і розграбований

31 березня російські окупанти звільнили Чорнобильську АЕС, змусивши працівників ЧАЕС підписати акт прийому-передавання станції.

Покидаючи станцію, окупанти вивозили все, що можна було захопити – комп’ютери, кавоварки, чайники, а також столові сервізи з готелю, що знаходиться поруч із АЕС. Про це повідомив голова Державного агентства з управління зоною відчуження Євген Крамаренко у телемарафоні.

Директор ЧАЕС Валерій Сейда в ефірі Радіо НВ поділився, що було вивезено транспортні контейнери з території Чорнобильської АЕС, а також запчастини для ремонту техніки станції. Проте варто зазначити, що технологічне обладнання для забезпечення ядерної та радіаційної безпеки не було пограбованим та працює в штатному режимі.

Крім того, окупанти вивезли та продовжують утримувати в полоні військових Національної гвардії України, але вже на території російської федерації.

2 квітня на промисловому майданчику ЧАЕС оперативним персоналом, який забезпечував ядерну та радіаційну безпеку об’єктів Чорнобильської АЕС в умовах окупації, було піднято прапор України.

За інформацією Державного агентства з управління зоною відчуження