Генеральний директор МАГАТЕ здійснив дипломатичний візит в Україну

29 березня Генеральний директор МАГАТЕ Рафаель Маріано Гроссі прибув в Україну з дипломатичним візитом, мета якого – перемовини щодо забезпечення ядерної та фізичної безпеки ядерних об’єктів України.

Під час свого дводенного візиту Рафаель Маріано Гроссі відвідав Южно-Українську АЕС, де зустрівся з Міністром енергетики України Германом Галущенко, виконуючим обов’язки Голови Держатомрегулювання – Головного державного інспектора з ядерної та радіаційної безпеки України Олегом Коріковим, в.о. президента ДП «НАЕК «Енергоатом» Петром Котіним і директором Южно-Української АЕС Ігорем Половичем.

Зустріч з офіційними представниками енергетичної галузі України була спрямована на обговорення ядерної безпеки України та подальші дії МАГАТЕ: направлення експертів МАГАТЕ на ядерні об’єкти, постачання обладнання для моніторингу та аварійного реагування, а також інших приладів для підтримки ядерної та фізичної безпеки.

Зокрема Олег Коріков зауважив, що сьогодні, в умовах повномасштабної війни, у світі немає досвіду безпечної експлуатації ядерних установок, забезпечення державного регулювання в умовах військових дій та їх відновлення у післявоєнний період.

Зазначимо, що в ході повномасштабного вторгнення рф в Україну було захоплено Чорнобильську та Запорізьку АЕС.

Попри те, що росія вдається до ядерного тероризму та порушує усі можливі норми міжнародного права, зокрема Статуту МАГАТЕ, Рафаель Маріано Гроссі продовжує комунікацію з чиновниками рф. Так, після дипломатичного візиту в Україну Генеральний директор МАГАТЕ здійснив поїздку в Калінінград, де зустрівся з керівником росатому. У результаті російською стороною було оприлюднено домовленості про продовження роботи з МАГАТЕ, залишаючись поза політикою. У свою чергу МАГАТЕ заяву жодним чином не коментує.

Редакція вебсайту uatom.org