Великобританія переглянула Енергетичну стратегію безпеки

У зв’язку із вторгненням росії в Україну, Великобританія вирішила переглянути Енергетичну стратегію безпеки, щоб прискорити розвиток вітчизняної енергетики для більшої енергетичної незалежності.

Енергетична стратегія до 2050 передбачає будівництво восьми нових реакторів, а також малих модульних реакторів, щоб забезпечити потужність 24 ГВт – близько 25% прогнозованого попиту на електроенергію у Великобританії.

Так, у квітні відбудеться запуск Фонду підтримки атомної енергетики у розмірі 120 млн фунтів стерлінгів. Також у 2022 році буде створено урядовий орган Great British Nuclear для підтримки нових ядерних проєктів та допомоги з фінансуванням на етапі будівництва.

2023 року очікується початок відбору ядерних проєктів для подальшого отримання державної підтримки. Підписання контрактів і будівництво відповідно розпочнуться після перегляду умов реалізації, проведення всіх оцінок витрат та виконання всіх вимог.

Вже 2024 року планується будівництво першого ядерного реактора, щоб до 2030 року реалізувати до 8 нових реакторів.

Також у стратегії передбачено співпрацю з іншими країнами для розвитку передових ядерних технологій, серед яких як малі модульні реактори (MMR), так і удосконалені модульні реактори (AMR).

За інформацією Департаменту бізнесу, енергетики та промислової стратегії