Експертна місія МАГАТЕ на ЧАЕС

Генеральний директор МАГАТЕ Рафаель Маріано Гроссі прибув в Україну, очоливши експертну місію МАГАТЕ. Візит Гроссі до Чорнобиля збігся з 36-ою річницею аварії на АЕС, яка відбулася 26 квітня 1986 року.

Спеціалісти МАГАТЕ з ядерної та радіаційної безпеки та фізичного захисту перебуватимуть у Чорнобилі з 26 квітня для поставок необхідного обладнання, відновлення фізичного захисту систем безпеки та моніторингу, проведення радіологічного моніторингу та інших експертних оцінок на ЧАЕС після п’ятитижневої російської окупації.

За інформацією Державної інспекції ядерного регулювання України, МАГАТЕ вже надало різні типи обладнання для радіаційного моніторингу, включаючи прилади ідентифікації радіонуклідів та вимірювачі потужності гамма-дози, засоби індивідуального захисту на ЧАЕС тощо.

Рафаель Маріано Гроссі анонсував, що протягом найближчих тижнів відбудуться додаткові місії МАГАТЕ на інші ядерні об’єкти в Україні. Редакція сподівається, що в рамках візитів на інші ядерні об’єкти України пан Гроссі відвідає Запорізьку АЕС.

За інформацією МАГАТЕ