Fennovoima розірвала контракт з росатомом

2 травня 2022 року Fennovoima оголосила про розірвання контракту з дочірньою компанією росатому RAOS Voima Oy через значні затримки та нездатність реалізувати проєкт впродовж останніх років. Повномасштабне вторгнення рф в Україну та посилення санкцій проти рф спричинило збільшення ризиків для проєкту АЕС Ханхіківі-1. Відповідно будь-яка співпраця з росатомом припиняється, зокрема діяльність з проєктування, ліцензування та безпосередньо роботи на майданчику Ханхіківі-1. 

У Міністерстві зайнятості та економіки Фінляндії задоволені тим, що керівництво компанії Fennovoima зайняло чітку позицію щодо проєкту, та назвали рішення розірвати контракт виправданим та послідовним. 

Варто зазначити, контракт з дочірньою компанією росатому RAOS Voima Oy було заключено ще у 2013 році, у рамках якого Fennovoima придбала атомну електростанцію «під ключ». RAOS Voima Oy відповідала за проєктування, будівництво, монтаж та введення в експлуатацію АЕС. Наприкінці березня, у зв’язку з повномасштабним вторгненням рф в Україну, міністр економіки Фінляндії Міка Лінтіля відмовив у видачі ліцензії на будівництво атомної електростанції. 

За інформацією прес-служби Fennovoima