На межі ядерної війни

З розвитком ядерних технологій та нових методів застосування ядерної енергії, з посиленням зацікавленості міжнародної спільноти та зростанням кількості ядерних досліджень, безпека використання ядерної енергії та розвиток атомної енергетики завжди турбували не лише працівників атомної галузі, але й громадськість. Наприклад, до 2050 року країни ЄС поставили за мету декарбонізувати свою економіку та спрямувати зусилля на відновлення атомної енергетики у світі та будівництво нових АЕС. Повномасштабне вторгнення в Україну лише підкреслило важливість енергетичної незалежності країн та зумовило розгортання будівництва нових реакторів.

Проте, з початком повномасштабного вторгнення рф в Україну, окупанти стали на бік ядерного тероризму, захопивши Запорізьку АЕС, Чорнобильську АЕС та обстрілявши ядерну підкритичну установку у Харкові. Вже на четвертий день війни проти України путін наказав привести ядерні сили росії у підвищену бойову готовність, а вже за місяць в інформаційному полі ширилися новини про загрозу ядерного удару по Польщі. Починаючи з квітня, загрози щодо застосування ядерної зброї лунають чи не щотижня. Так, заступник голови ради безпеки росії дмитро медведєв погрожував Швеції та Фінляндії у разі вступу до НАТО, а міністр закордонних справ росії сергій лавров заявив, що початок ядерної війни не слід недооцінювати.

Погрози про застосування ядерної зброї лунають і на інформаційних каналах рф. Так, відкрито погрожували ядерним ударом путінські пропагандисти ольга скабєєва та депутат держдуми від фракції лдпр олексій журавльов. Під час ефіру на телеканалі «росія 1» вони продемонстрували картинку з підписом «Час польоту ракет РС-28 «Сармат» до столиць країн, які дають Україні найбільше зброї», відповідно до якої час польоту Сармата від калінінграда до Берліна – 106 секунд, до Парижа – 200 секунд, до Лондона – 202 секунди.

Варто згадати, що минулого століття світ вже зіштовхнувся з ядерним бомбардуванням цивільного населення. Дві атаки було здійснено на Хіросіму і Нагасакі, що стало єдиним у світі випадком застосування ядерної зброї. Внаслідок бомбардувань загинуло десятки тисяч людей, міста були повністю зруйновані та нагадували цвинтар. Всі, хто вижив, були уражені радіацією та мали променеву хворобу. Міста було відбудовано, проте наслідки катастрофи мешканці відчувають і досі…

Бомбардування Хіросіми і Нагасакі, аварія на американській АЕС Три Майл Айленд, Чорнобильська катастрофа, аварія на Фукусімській АЕС змушували щоразу повертатися до питань ядерної та радіаційної безпеки. Фахівці з ядерної сфери завжди прагнули до захисту людства та забезпечення ядерної та радіаційної безпеки. Проте зараз дії та заяви громадян рф та їх президента владіміра путіна змушують знову повертатися до питань ядерної НЕбезпеки.

Редакція вебсайту Uatom.org засуджує заяви про застосування ядерної зброї зі сторони рф. Ядерна зброя – це зброя масового ураження, спрямована на винищення цивільного населення. Тому подібні заяви – це не просто частина ядерного шантажу проти світу, а реальна загроза початку ядерної війни, яку не можна допустити. Редакція вебсайту Uatom.org закликає міжнародну спільноту до вжиття заходів, які запобігатимуть загрозам ядерної війни та спонукатимуть до запровадження санкцій в галузі атомної енергетики.

Редакція вебсайту Uatom.org