Вольфрамові компоненти сканували за допомогою рентгенівських променів

Вчені з Управління атомної енергії Великобританії (UKAEA) вперше продемонстрували, як вольфрамові компоненти успішно скануються за допомогою рентгенівських променів, що допомагає виявляти дефекти і точно оцінювати термін їх служби. 

Вольфрам – найміцніший з природних металів, може витримувати напружені умови, що робить його придатним матеріалом для облицювання внутрішньої частини термоядерної енергетичної машини, де температура в 10 разів вища, ніж у ядрі Сонця. Попри довговічні характеристики вольфраму, витримування інтенсивного бомбардування нейтронами всередині корпусу під час термоядерного синтезу може поставити під загрозу надійність металу і призвести до його зношування. 

Досі інженери і науковці не мали вивіреного способу виявити потенційні структурні пошкодження — звичайне тривимірне рентгенівське сканування не може проникнути всередину через щільність вольфраму. Проте вчені з Управління атомної енергії Великобританії провели експериментальне дослідження за допомогою високоенергетичної рентгенівської системи та методології тестування. 

Високоенергетична рентгенівська радіографія і томографія в діапазоні мегаелектронвольта енергії (MeV) — нові методи, які використовуються для перевірки дуже великих технічних компонентів, коли у традиційної рентгенівської томографії в діапазоні кілоелектронвольта енергії (keV) відсутня здатність такого проникнення. Отже, ця технологія пропонує потенційно новий шлях для кваліфікації великих термоядерних компонентів, які часто виготовляються зі щільних металів, таких як вольфрам, або де розміри не дозволяють використовувати рентгенівську томографію XCT зі стандартним діапазоном кілоелектронвольта енергії. 

За інформацією Управління атомної енергії Великобританії