У Чехії буде збудовано новий дослідницький реактор VR-2

До кінця 2022 року планується завершити будівництво та введення в експлуатацію дослідницького реактора VR-2. Факультет ядерних наук та фізичної інженерії Чеського технічного університету в Празі запустив проєкт VR-2 у 2014 році, а у березні 2022 року отримав дозвіл на будівництво від Державного управління ядерної безпеки Чехії. Новий реактор буде збудовано у тому ж реакторному залі, що й дослідницький реактор VR-1, який перебуває в експлуатації з 1990 року. 

VR-2 є підкритичним реактором з недостатньою кількістю палива для підтримки ланцюгової реакції поділу, тому він зможе працювати лише за допомогою зовнішнього джерела нейтронів. Як тільки джерело вимикається, поділ припиняється. Це дозволяє спростити конструкцію реактора. У його основі – басейнове розташування корпусу реактора, де знаходиться внутрішня установка з твелами, що утворюють активну зону. Уповільнювачем буде демінералізована вода. 

В активній зоні поєднуватиметься паливо зі збагаченого та природного урану у вигляді паливних стрижнів. На факультеті вже є паливо для нового реактора, доставлене до Праги із фінського Університету Аалто у червні 2018 року. 

Новозбудований дослідницький реактор VR-2 запропонує безліч експериментальних та наукових можливостей для навчання студентів-атомників та їх експериментів у бакалаврських, магістерських та докторських дисертаціях. Крім навчальної діяльності, він також використовуватиметься для проведення досліджень. 

За інформацією World Nuclear News