Компанія «Jacobs» розробила інструмент для дослідження уламків пошкодженого реактора на АЕС Фукусіма

Компанія «Jacobs» розробила дистанційно керований роботизований інструмент для отримання інформації про стан пошкодженого ядерного енергетичного реактора на японській АЕС Фукусіма. Пристрій збиратиме схожі на гальку уламки, які осіли на дні захисної оболонки реактора після розплавлення, спричиненого аварією на АЕС внаслідок землетрусу та цунамі. 

Точне походження уламків наразі невідоме, а вивчення їх зразків надасть важливі дані для наступних кроків з очищення та виведення з експлуатації реакторів Фукусіми. 

Прототип пристрою пройшов надзвичайно строгі заводські приймальні та експлуатаційні випробування, щоб відповідати вимогам Mitsubishi Heavy Industries (MHI), яка очолює проєкт розробки інструменту. Він повинен відповідати більш ніж 300 функціональним, експлуатаційним та геометричним вимогам, а також бути досить маленьким, щоб увійти в пошкоджену захисну оболонку та зібрати уламки розміром до 10 міліметрів, розгорнувши пристрій для вилучення у вигляді ківша. 

Очікується, що після тестування в Японії буде побудовано радіаційно-стійку версію, яка зможе виконувати вилучення проб із сильно забрудненого реактора. 

Випробування показали: оператору, який керуватиметься зображеннями з вбудованої камери, знадобиться не більше восьми хвилин, щоб ввести пристрій у захисну оболонку та витягти зразки уламків. Це зводить до мінімуму вплив радіаційного ураження на функціонування пристрою. 

За інформацією компанії «Jacobs»