Завершено перший технічний аналіз інтегрального реактора на розплавлених солях IMSR

7 червня 2022 року Комісія з ядерної безпеки Канади (CNSC) та Комісія ядерного регулювання США (NRC) завершили перший спільний технічний аналіз інтегрального реактора на розплавлених солях (IMSR) компанії «Terrestrial Energy». 

Технічну перевірку інтегрального реактора на розплавлених солях було виконано у межах програми транскордонного регулювання, створеної у серпні 2019 року відповідно до Меморандуму про співпрацю (MOC). Проведено спільну оцінку Аналізу і Методології постулованих вихідних подій (PIE) компанії «Terrestrial Energy» для інтегрального реактора на розплавлених солях. Ця робота є основою для майбутніх перевірок безпеки з боку регулюючих органів та підтримує нормативну програму «Terrestrial Energy» з підготовки заявок на отримання ліцензій, необхідних для експлуатації установок IMSR у Канаді та Сполучених Штатах. 

Інтегральний реактор на розплавлених солях IMSR – це реактор IV покоління, який використовує розплавлену сіль як охолоджувальну рідину, яка у порівнянні з водою є кращим холодоагентом. Це дозволяє реактору працювати за умов нижчого тиску та високої температури, внаслідок чого відбувається зниження витрат та збільшення ефективності виробництва електроенергії, порівняно з атомними електростанціями з легководними реакторами. 

Нагадаємо, процес перевірки проєкту інтегрального реактора на розплавлених солях (IMSR) складався з 2 етапів, перший із яких був виконаний у 2016-2017 роках. Реалізація другого етапу тривала з 2018 по 2022 рік. 

За інформацією компанії «Terrestrial Energy»