До уваги жителів Гостомельської селищної та Бучанської, Ірпінської міських територіальних громад!

У зв’язку із численною кількістю заявок на проведення радіаційного обстеження від жителів Ірпінської, Бучанської та Гостомельської територіальних громад було ухвалено рішення про перенесення виїзду команди фахівців ДНТЦ ЯРБ. Зумовлено це збільшенням часу на обробку заявок та складання маршруту.

Радіаційні обстеження розпочнуться наступного тижня з 27 червня, а заявки для обстеження обійсть, квартир чи прибудинкових територій, де розміщувалася техніка військових рф, можна подавати до кінця дня 23 червня.

Нагадуємо, анонімні запити та інформація, розміщена в коментарях, не розглядатимуться. Обстежуватимуться лише території та будівлі, де було проведено розмінування.

Радіаційне обстеження виконується відповідно до отриманих запитів від домогосподарств, власними силами ДНТЦ ЯРБ, та є безкоштовним для жителів громад.

Надати запит на радіаційне обстеження можна, заповнивши форму за посиланням або звернувшись за номером телефону (044) 422 55 43 до фахівців.

Роботи з радіаційного обстеження проводяться в рамках проєкту SURVEY – ОБСТЕЖЕННЯ, який має на меті виявлення та зменшення ризиків опромінення населення внаслідок контакту з джерелами випромінювання/радіоактивним забрудненням, а також послаблення занепокоєння населення через уявні ризики, пов’язані з перебуванням окупантів у зоні відчуження. Досвід, отриманий в ході проєкту, буде використаний в майбутньому при обстеженні деокупованих індустріальних східних регіонів.

Проєкт реалізується в рамках співпраці між Норвезьким регулюючим органом з ядерної та радіаційної безпеки (DSA) та Держатомрегулюванням.

За інформацією ДНТЦ ЯРБ