У Національній лабораторії Айдахо випробують вдосконалене торієве паливо

Компанія «Clean Core Thorium Energy» та Міністерство енергетики США розпочали стратегічне партнерство для випробувань удосконаленого ядерного палива на основі торію (ANEEL) для атомних електростанцій. Дослідження проводитимуться у Національній лабораторії Айдахо. 

ANEEL – це запатентована паливна технологія, в якій використовується поєднання торію та високопробного низькозбагаченого урану (HALEU) для підвищення продуктивності реакторів CANDU та інших важководних водо-водяних реакторів. Паливо також може бути оптимізоване для використання в реакторах з водою під тиском, киплячих реакторах, реакторах з газовим охолодженням та малих модульних реакторах. 

Згідно з даними компанії «Clean Core Thorium Energy», поєднання торію та урану має реальні переваги, тому що кількість торію на Землі приблизно втричі більше, ніж урану. 

Паливо ANEEL забезпечує більшу продуктивність, знижуючи експлуатаційні витрати наявних реакторів. Завдяки високій ефективності вигоряння, паливо ANEEL знижує утворення ядерних відходів на 87,5%. 

Національна лабораторія Айдахо розраховує розпочати випробування палива ANEEL у своєму вдосконаленому випробувальному реакторі наприкінці 2022 або на початку 2023 року. 

Планується, що паливні збірки ANEEL вироблятимуть енергію у комерційних реакторах CANDU до кінця 2025 року. 

За інформацією компанії «Clean Core Thorium Energy»