Іран демонтує системи моніторингу МАГАТЕ

Іран демонтує 27 камер, а також систему онлайн-моніторингу та витратомір зі своїх ядерних об’єктів у Натанзі, Ісфахані, Тегерані та Кереджі. Про це на прес-конференції заявив Генеральний директор МАГАТЕ Рафаель Маріано Гроссі. 

Буде демонтовано обладнання, встановлене в рамках Спільного всеосяжного плану дій (СВПД) 2015 року між Іраном та групою країн P5+1 (США, Великобританія, Франція, росія та Китай + Німеччина), згідно з яким Іран погодився обмежити свої ядерні розробки в обмін на скасування санкцій. Однак після того, як колишній президент США Дональд Трамп вийшов з угоди і знову ввів санкції у 2018 році, а європейські сторони угоди не вжили жодних заходів для пом’якшення цих санкцій, Іран почав поступово відмовлятися від обмежень, накладених СВПД, включаючи нагляд з боку МАГАТЕ. 

Демонтаж обладнання став відповіддю на резолюцію, прийняту 8 червня 2022 року Радою керуючих МАГАТЕ за підтримки США, Великобританії, Німеччини та Франції, в якій Іран звинувачується у недостатній співпраці з МАГАТЕ. За словами пана Гроссі, Іран не надав технічно достовірних пояснень про три незаявлені місця, а також не поінформував МАГАТЕ про місцезнаходження ядерного матеріалу та обладнання, забрудненого ядерним матеріалом, які були переміщені з Туркузабаду у 2018 році. 

За інформацією онлайн-видання «Міжнародна ядерна інженерія»